Czujnik czadu bateryjny FireAngel. Gwarancja 7 lat

Czujnik czadu bateryjny FireAngel. Gwarancja 7 lat

FIR-CO-9B-PLT

Zaloguj się by zobaczyć cenę

Dostępność: w magazynie
Stan magazynowy: 25%

Zaloguj się by zobaczyć cenę

Czujnik tlenku węgla FireAngel FIR-CO-9BPLT. Zasilanie bateryjne: 2 x AA. Głośność: 85 dB. Gwarancja 7 lat. Kolor: biały. Opakowanie: karton z zawieszką.

Czujnik tlenku węgla FireAngel CO-9B-PLT

Czujnik czadu CO-9B angielskiej marki FireAngel to mały i poręczny czujnik bateryjny, który doskonale sprawdzi się w domu, mieszkaniu, przyczepie, łodzi i kamperze. Przenośny charakter czujnika umożliwia zabieranie go ze sobą na czas podróży i korzystanie w miejscach, gdzie używane są urządzenia wytwarzające tlenek węgla: kotły, ogrzewacze, kominki, kuchenki, grille i samochody.

Funkcje czujnika 

Czujnik wyposażony jest w bardzo czuły sensor elektrochemiczny wykrywający nawet najmniejsze stężenie czadu w powietrzu. Pomiar stężenia  tlenku węgla odbywa się w sposób ciągły, dzięki czemu czujnik stanowi element wczesnego systemu ostrzegania przed zagrożeniem. Dodatkowo czułość sensora jest tak dopasowana, aby uniknąć fałszywych alarmów spowodowanych typowymi zanieczyszczeniami powietrza w domu.

Czujnik CO-9B-PLT wyposażony jest w przycisk testowy TEST/RESET, który pozwala na regularną kontrolę poprawności działania czujnika oraz na wyłączenie uruchomionego alarmu. Funkcja TEST sprawdza działanie czujnika, baterii oraz sygnalizacji dźwiękowej. Zaleca się korzystanie z funkcji TEST max. raz w roku.

Czujnik posiada sygnalizację optyczną włączonego alarmu w postaci diody LED oraz bardzo głośny sygnał dźwiękowy o maksymalnym natężeniu 85 dB (w odległości 1 m od czujnika).

Produkt objęty jest 7-letnią gwarancją na poprawne działanie urządzenia. Zaleca się wymianę czujnika na nowy egzemplarz co 7 lat w celu zapewnienia pełnej ochrony przed negatywnymi skutkami występowania tlenku węgla w powietrzu. Czujnik posiada etykietę umożliwiającą wpisanie daty początku użytkowania czujnika. 

Zasilanie

Czujnik czadu CO-9B-PLT to czujnik bateryjny zasilany 2 bateriami AA. Zalecane baterie: Duracell LR6, Energizer, LR6, Gold Peak 15A. Czujnik posiada czujnik niskiego poziomu zasilania z baterii, informujący o konieczności wymiany baterii.

Montaż

FireAngel CO-9BPLT to przenośny i lekki czujnik, który można powiesić na ścianie lub postawić na płaskiej powierzchni. Zestaw zawiera wkręty do montażu ściennego. Rozstaw otworów do wiercenia - 9 cm.

Poprawne działanie czujnika zapewnia instalacja wewnątrz pomieszczeń. Zaleca się umieszczenie czujnika czadu na ścianie w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie do spalania paliwa, zwłaszcza w sypialni, kotłowni, łazience oraz w pomieszczeniach często użytkowanych np. salon z kominkiem.

Czujnik powinien być umiejscowiony w odległości 1-3 m od żródła potencjalnego tlenku węgla, co najmniej 15 cm od powierzchni sufitu lub w przypadku montażu na suficie minimium 30 cm od ściany.

Certyfikacja

Czujnik FireAngel posiada certyfikat BSI zgodności z normami EN50291-1 oraz EN50291-2, a także pozytywną opinię techniczną CNBOP. 

 

 Specyfikacja techniczna

 • czujnik czadu (tleneku węgla CO)
 • sensor elektrochemiczny
 • przycisk TEST/RESTE
 • zasilanie: 2 x AA
 • głośnośc: 85 dB (w odległości 1 m)
 • sygnalizacja niskiego poziomu baterii
 • 7 lat gwarancji
 • wymiary: 6,7 x 10,8 x 3,8 cm
 • kolor: biały
 • opakowanie: karton z zawieszką.
Parametr Wartość
Kod towaru FIR-CO-9B-PLT
Kod EAN 0816317003593
  Brak opinii. Możesz być pierwszy i dodać swoją!
Dodaj nową opinię
Produkty ostatnio oglądane